МОЌНА И ЛЕСНА РАЧНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

890 ден
бесплатна достава

Најпрактичната и најбараната рачна пегла на пареа за која сите зборуваат

Предности при користење на овој производ

Брзо загревање – Потребно е помалку од минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш.

Дезинфекција – Ги отстранува непријатните мириси со револуционерна технологија за греење со пареа, која брзо продира во облеката и штити од вируси, бактерии и габи.

Достигнува до тешко достапни места – Пареата продира длабоко во ткаенината и брзо ја коригира збрчканата облека на места кои инаку не се лесно достапни.

Дали помислата за пеглање те прави нервозна? Дали ја одложуваш оваа домашна работа со денови? Од сега пеглањето ќе можеш да го вршиш со многу леснотија без да имаш потреба да од специјална даска за пеглање или рамна површина.

Класичната пегла има метална плоча која е во директен контакт со облеката и доколку се прегрее лесно може да ја оштети облеката. Мини преносливата пегла на пареа е целосно безбедна дури и за најчувствителните ткаенини, како свилата. Со само еден потег може да ја исправи збрчканата облека во вертикална положба. Ова пегла ја користат професионалци во хемиско чистење.

Дизајнирана е специјално да го скрати времето на твоите секојдневни обврски околу алиштата.

На лесен и едноставен начин ги пегла сите изгужвани рабови, 5 пати побрзо отколку со обична пегла.

Освежи ги чаршафите, постелнината, крпите и завесите брзо и лесно. Големите отвори овозможуваат лесен проток на пареа.

По една употреба на оваа мини пренослива пегла, ќе заборавиш на старата класична пегла!

Потребно е помалку од половина минута за да се загрее пеглата и веќе можеш да ја користиш.

Може да се користи за било каков материјал, било да е тоа парче облека, покривка за маса, завеса, постелнина…

Ги отстранува непријатните мириси со револуционерна технологија за греење со пареа, која брзо продира во облеката и штити од вируси, бактерии и габи.

Пареата продира длабоко во ткаенината и брзо ја коригира збрчканата облека на места кои инаку не се лесно достапни.

Спречува суво пеглање со автоматско исклучување. Ова ја спречува облеката да се залепи и уништи.

Сосема е безбедна и нежна за свила, но доволно цврста за да го исправи стутканиот чаршаф.

Нема истекување на вода под агол од 45 степени, а капацитетот на вода за едно полнење е 100 ml.

Таа е компактна и пренослива, идеална за патување. Може да се вклопи во речиси секој куфер или поголема чанта.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: пластика
  • Должина на кабел: 7.5 метри
  • Капацитетот на вода за едно полнење е 100 ml

 

Нарачајте ја вашата СЕГА веднаш со 76% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping