МИНИ ПРЕНОСНА,ЕФИКАСНА USB ARCTIC AIR КЛИМА ЗА МАЛА ПРОСТОРИЈА, 7,5 W

(10 коментари)

990 ден
бесплатна достава

Излади ја секоја соба лесно, брзо и што е најважно погодно!

Предности при користење на овој производ

Еко-пријателски – Arctic Air не користи фреон, што го прави исклучително еколошки. Покрај тоа, има вграден филтер, така што не само што го лади, туку и го прочистува воздухот.

Економичен – Arctic Air троши значително помалку електрична енергија од кој било друг уред за ладење. Благодарение на својата технологија, вентилаторот на овој уред има занемарлива потрошувачка, која тешко дека ќе ја забележиш на сметката за струја.

Лесен за користење – Лесно пренослив, може да се премести од една во друга просторија доколку е потребно. Потребно е да се истури вода во апаратот (идеално ладна), и да се притисне копчето за апаратот да почне да работи. Тоа е толку едноставно.

За добар сон – Ќе создаде идеални услови потребни за квалитетен сон, слободно остави го цела ноќ.

Дали ти е тешко да ги издржиш летните горештини и да функционираш? Со Artic Air, лесно, брзо и што е најважно удобно ќе ја разладиш секоја просторија. Претвори го топлиот и сув воздух во ладен и влажен. Уживај во времето поминато дома, со семејството и пријателите, без прескапи сметки за струја.

Се што ти треба за совршена удобност е вода, која се прелива во посебен сад во апаратот, вклучи го апаратот и уживај во ладниот воздух. Ослободи се од топлината сосема здраво, безбедно и евтино. Идеален е за помали простории или кампп приколко каде што немаш клима или до кои ладниот воздух од поголемите простории не може да стигне.

Клима уредите секако помагаат за разладување, но се и голем трошок кога работат цел ден. Со нашата мини клима, подобрен, компактен и еколошки личен ладилник, со 2 пати повеќе ладење од претходната верзија, можеш да го разладиш твојота соба или камп приколка по многу пониска цена!

Благодарение на елегантниот и компактен дизајн, заштедува простор и лесно може да се постави на твојата клуб маса, работна маса, шалче. Можеш да го користиш и додека читаш, како и во работните простори, гаражите и работилниците. Едно полнење со ладна вода се користи за ефективна употреба од 9 часа на мини климата, со што го го лади, прочистува и навлажнува воздухот. Може да се стави мраз во водата или поладна вода за поладен воздух.

Лесно пренослив, може да се премести од една во друга просторија доколку е потребно. Потребно е да се истури вода во апаратот (идеално ладна), и да се притисне копчето за апаратот да почне да работи. Филтерот се вади и лесно се чисти. Тоа е толку едноставно!

 

Технички карактеристики:

  • Моќност: 7,5 W
  • Димензии: 170 х 170 х 170 мм
  • Капацитет на резервоарот за вода: 700 ml
  • USB полнење
  • Капацитет за разладување на соба до 5м2

 

Нарачајтe го вашиот веднаш со 47% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Olivera Petkovska
1
Olivera Petkovska
Olivera Petkovska
5/5

Mojata kancelarija e cel den izlozena na sonce, nasata klima ne postignuva da ja izladi celata kancelarija i zatoa ja zemav ovaa mini klima i si ja staviv na biro. Sega mi e super ne se potam tolku i ne jmoram da a menuvam oblekata na rabota 🙂

4 months ago
Image #1 from Snezana Todorova
1
Snezana Todorova
Snezana Todorova
5/5

Klimata e mala no raboti dobro, mene mi e stavena na biro vo kancelarijata i super mi e. Moze da postigne do 10 stepeni.

4 months ago
Image #1 from Danica Mitkova
1
Danica Mitkova
Danica Mitkova
4/5

Ne bev sigurna sto da ocekuvam no definitivno e odlicen dodatok na sekoj licen ptostor!

4 months ago
Image #1 from Ивица Михаиловски
1
Ивица Михаиловски
Ивица Михаиловски
4/5

Компактна мини клима, ја користам во канцеларија, не е голема канцеларијата но сигурен сум дека би била корисна и за поголеми простории.

5 months ago
Image #1 from Трајче Коцкаров
1
Трајче Коцкаров
Трајче Коцкаров
5/5

Пренослива и многу лесна, лади доста добро за нејзината големина

5 months ago
Image #1 from Анита Атанасовски
1
Анита Атанасовски
Анита Атанасовски
5/5

Може да се мести во било која соба, баш таму каде што ви треба, затоа и ја купив бидејќи е мала и многу корисна!

5 months ago
Image #1 from Igor Kuzmanovski
1
Igor Kuzmanovski
Igor Kuzmanovski
4/5

Ne znaev deka klimata moze da raboti bez freon sto e steten za lugeto i sredinata, super proizvod!

5 months ago
Image #1 from Atanasova Gordana
1
Atanasova Gordana
Atanasova Gordana
5/5

Mi se dopaga toa sto e prenosliva i mozam da ja nosam segade so sebe, minatoit vikend ja odnesov vo vilata i epten mi posluzi

5 months ago
Image #1 from Дејан Караризов
1
Дејан Караризов
Дејан Караризов
3/5

Еден пријател ми ја препорача, супер е за мали соби кои немаат клима, брзо се лади.

5 months ago
Image #1 from Goran
1
Goran
Goran
4/5

Klimata ja polnam so poladna voda za vozduhot da bide poladen, super proizvod za letni denovi

6 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping