МИНИ ПРЕНОСНА,ЕФИКАСНА USB ARCTIC AIR КЛИМА ЗА МАЛА ПРОСТОРИЈА, 7,5 W

990 ден
бесплатна достава

Излади ја секоја соба лесно, брзо и што е најважно погодно!

Предности при користење на овој производ

Еко-пријателски – Arctic Air не користи фреон, што го прави исклучително еколошки. Покрај тоа, има вграден филтер, така што не само што го лади, туку и го прочистува воздухот. Филтерот се вади и лесно се чисти.

Економичен – Arctic Air троши значително помалку електрична енергија од кој било друг уред за ладење. Благодарение на својата технологија, вентилаторот на овој уред има занемарлива потрошувачка, која тешко дека ќе ја забележиш на сметката за струја.

Лесен за користење – Лесно пренослив, може да се премести од една во друга просторија доколку е потребно. Потребно е да се истури вода во апаратот (идеално ладна), и да се притисне копчето за апаратот да почне да работи. Тоа е толку едноставно.

За добар сон – Ќе создаде идеални услови потребни за квалитетен сон, слободно остави го цела ноќ.

Дали ти е тешко да ги издржиш летните горештини и да функционираш? Со Artic Air, лесно, брзо и што е најважно удобно ќе ја разладиш секоја просторија. Претвори го топлиот и сув воздух во ладен и влажен. Уживај во времето поминато дома, со семејството и пријателите, без прескапи сметки за струја.

Се што ти треба за совршена удобност е вода, која се прелива во посебен сад во апаратот, вклучи го апаратот и уживај во ладниот воздух. Ослободи се од топлината сосема здраво, безбедно и евтино. Идеален е за помали простории или камп приколки каде што немаш клима или до кои ладниот воздух од поголемите простории не може да стигне.

Клима уредите секако помагаат за разладување, но се и голем трошок кога работат цел ден. Со нашата мини клима, подобрен, компактен и еколошки личен ладилник, со 2 пати повеќе ладење од претходната верзија, можеш да го разладиш твојота соба или камп приколка по многу пониска цена!

Благодарение на елегантниот и компактен дизајн, заштедува простор и лесно може да се постави на твојата клуб маса, работна маса, шалче. Можеш да го користиш и додека читаш, како и во работните простори, гаражите и работилниците. Не е препорачливо да се користи на отворено! Едно полнење со ладна вода се користи за ефективна употреба од 9 часа на мини климата, со што го го лади, прочистува и навлажнува воздухот. Може да се стави мраз во водата или поладна вода за поладен воздух.

Лесно пренослив, може да се премести од една во друга просторија доколку е потребно. Потребно е да се истури вода во апаратот (идеално ладна), и да се притисне копчето за апаратот да почне да работи. Филтерот се вади и лесно се чисти. Тоа е толку едноставно!

 

Технички карактеристики:

  • Моќност: 7,5 W
  • Димензии: 170 х 170 х 170 мм
  • Капацитет на резервоарот за вода: 700 ml
  • USB полнење
  • Капацитет за разладување на соба до 5м2

 

Нарачајтe го вашиот веднаш со 47% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping