МИНИ БЕЗЖИЧНА КАМЕРА

859 ден
бесплатна достава

Мини Камера погодна за сите видови спортски активности и сите други потреби како и секоја друга камера

Предности при користење на овој производ

Ноќен режим – Камерата има можност да снима ноќе со инфрацрвена технологија која ја има интегрирано во неа. Сензорите за движење работат исто како и во дневен режим.

Отпорна – Мини камерата е отпорна на влага и удари, така што можеш да ја монтираш надвор од зградата за да снимаш настани надвор.

Лесна за користење – Едноставно постави ја камерата на саканата локација со клипот и држачот. За да ја активираш, треба да вметнеш Micro SD мемориска картичка во неа за да започнеш со снимање.

Повеќенаменска употреба – Покрај тоа што е одлично решение за обезбедување на твоето место на живеење, можеш да ја користиш и додека возиш, обезбедувајќи ти доказ во случај на сообраќајна несреќа, или додека спортуваш.

Ако ти треба мала, дискретна, но ефикасна камера за видео надзор или снимање на спортски активности, тогаш оваа мини безжична камера е совршен избор за тебе!

Мини Камера погодна за сите видови спортски активности и сите други потреби како и секоја друга камера.

Мини надзорната камера е наменета за употреба при спортување и спортски активности, за снимање во автомобил, шпионска камера и слично.

Камерата има можност да снима ноќе со инфрацрвена технологија која ја има интегрирано во неа. Сензорите за движење работат исто како и во дневен режим.

Мини камерата е отпорна на влага и удари, така што можеш да ја монтираш надвор од зградата за да снимаш настани надвор.

Едноставно постави ја камерата на саканата локација со клипот и држачот. За да ја активираш, треба да вметнеш Micro SD мемориска картичка во неа за да започнеш со снимање.

Покрај тоа што е одлично решение за обезбедување на твоето место на живеење, можеш да ја користиш и додека возиш, обезбедувајќи ти доказ во случај на сообраќајна несреќа, или додека спортуваш.

HD камерата работи со сензор за движење кој снима сè на длабочина од 15 метри и под агол од 155 степени, што ја прави исклучително практична за снимање настани во затворен простор.

Поддржува ноќно снимање, 5 IR диоди, CMOS сензор за движење кој се активира на 5-10m.

Поради своите исклучително мали димензии идеална е за поставување насекаде.

Технички карактеристики:

 • Димензии: 4,5 x 2,5 x 2,5cm
 • Може да се полни преку USB кабел
 • Време на полнење: 2-3h
 • Видео резолуција: 1920 x 1080p
 • Видео формат: AVI M-JPEG
 • Формат на слика: JPG
 • Резолуција на слика: 12M (4032 x 3024)
 • Капацитет на батерија: 200 mAh
 • Поддржува microSD/TF картички до 32GB (не спаѓаат во понудата)
 • Агол на снимање: 120 степени
 • Леќа: 3.6mm
 • Резолуција: H.264
 • 30fps

 

СЕТОТ ВКЛУЧУВА:

 • 1 мини камера
 • 1 USB кабел
 • 1 DV кабел
 • 1 штипка и држач
 • упатство за употреба

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping