МЕКИ ФЛЕКСИБИЛНИ ПОТПЕТИЦИ

299 ден
бесплатна достава

Намалување на болката во стапалото и незабележливо зголемување на висината

Предности при користење на овој производ

Исклучителна удобност – Го апсорбираат притисокот од телесната тежина врз петата и ја растеретуваат Ахиловата тетива. Чувствувај се како бос да одиш по облаци.

Совршена заштита на стапалата – Кажи им збогум на испуканите пети и калуси поради неудобните обувки. Овие влошки целосно ќе ги заштитат твоите стапала.

Неприметни под чорапите – Се вклопуваат на твоето стапало спојувајќи се со него, така што дури и кога ќе облечеш чорапи, стапалото изгледа сосема природно.

Дали отсекогаш си се прашувал како би било да бидеш само 2 или 3 сантиметри повисок? Едноставно облечи ги овие влошки на нозете и уживај во твојата нова висина.

Направени се од силикон кој е многу флексибилен, се прилагодува на секое стапало и имаат дупки кои им овозможуваат на стапалата да дишат. Кажи им збогум на испуканите пети и калуси поради неудобните обувки. Овие влошки целосно ќе ги заштитат твоите стапала.

Овие влошки се универзални и одговараат и на малите и на поголемите стапала, не се затегнуваат и добро се прилагодуваат.

Меки и трајни, нелизгави се, супер удобни и супер еластични, може да ги носиш преку цел ден без никаков проблем.

Покрај нивната способност за зголемување на твојата висина, влошките се дизајнирани така што ќе го олеснуваат секој твој чекор, може да ги користиш и доколку имаш болки на петиците. Дискретни се никој нема да забележи дека ги носиш.

Исклучително лесни за поставување и вадење во чевлите, а може да ги миеш и во вода.

Удобни за носење, благодарение на високо флексибилниот гел-материјал кој е дизајниран да ја издржи секоја телесна тежина, а истовремено да имаш мек и удобен од.

Влошките се соодветни за секаков вид чевли и патики и можат да ги носат и мажи и жени.

 

Технички карактеристики:

Соодветни за жени и мажи

Одговара за секоја телесна тежина и стапало

Материјали: флексибилен силикон

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 60% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping