МАШИНА ЗА ВАКУМИРАЊЕ

1.099 ден
бесплатна достава

Можеш да спакуваш и зачуваш пилешко, свинско, говедско или кој било друг вид месо за само неколку секунди и да го зачуваш за подоцна

Предности при користење на овој производ

Ја одржува храната свежа подолго време – Вакумирај ги бананите, јаболките, малините, капините, јагодите и другото овошје, стави ги во замрзнувач и консумирај по потреба.

Брза и лесна употреба – Речиси за неколку секунди. Исчисти го производот што сакаш да го вакумираш, стави го во пластична кеса и процесот може да започне.

Мала и практична – Неопходно за секое домаќинство, финансиски профитабилно и незаменливо кога станува збор за вакуумирање.

Заштедува простор – Мала, тесна, совршена за складирање дури и кога имаш проблеми со недостаток на простор во кујната.

Компактен вакумски систем за запечатување кој ги елиминира бактериите во замрзнувачот и го намалува расипувањето и отпадот од храна.

Со вакумирање намирниците се секогаш свежи, анти-бактериски, отпорни на влага, отпорни на мувла, антиоксидирачки. Вакум запечатувањето е лесно за употреба, само со еден допир. Има низок шум и мали вибрации.

Вакумското пакување го продолжува животниот век на храната со отстранување на најголемиот дел од воздухот од запечатениот производ и спречува влегување на воздух во запечатените кеси, а со тоа ја намалува и оксидацијата на храната.

Вакумското пакување помага да се зачува вкусот и целокупниот квалитет.

Идеална за вакумирање секаков вид намирници: овошје, зеленчук, месо, риба, млечни и сувомеснати производи и многу повеќе.

Повеќе нема да фрлаш храна, бидејќи со овој начин на пакување и складирање рокот на траење се продолжува и храната ќе биде вкусна дури и по некое време. На тој начин ќе заштедиш и пари.

Продолжи ја свежината на храната 2-3 пати подолго и направи ја храната полесна за транспорт и складирање.

Како да вакумираш и да запечатиш:

  • Стави ги намирниците во кесата
  • Исчисти го и исправи го отворениот крај на кесата
  • Отстрани доколку има нечистотија и измазни ја кесата
  • Стави го отворениот крај на кесата во вакумската комора под влезот за воздух

 

Технички карактеристики:

  • Големина: 36 (Ш) x 5,4 (Д) x 5 (В) см
  • Номинален напон: 220 V / 60 Hz
  • Моќност: 100W

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 61% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping