МАГИЧНА И ЗАБАВНА ЛЕТЕЧКА САМОВИЛА

590 ден
бесплатна достава

Магична самовила што лета – Твојата омилена играчка сега може да лета!

Предности при користење на овој производ

Сензор на допир – Оваа играчка има сензор за допир, односно кога ќе полета и почне да паѓа надолу доволно е само да ја поставите раката пред леталото и таа повторно ќе се издигне на горе.

Лесна за употреба – Вилата треба само да се вклучи, а твоето девојче лесно ќе ја насочи со раката. Никогаш нема да и здодее!

Лета до 5 метри во височина – Движи ги крилјата на самовилата со притискање на копче и таа може да лебди веднаш над твојата рака или 5 метри над неа.

Магичен дизајн – Куклата со дизајн на вила има ротирачко здолниште и сензор кој и овозможува да ги следи движењата на раката под неа.

Батерии што се полнат – Не мора да ги менуваш батериите, само наполни ги со USB-кабел!

Дали како дете сонувавше дека хероите од бајките или цртаните филмови ќе летаат директно до твојот дом? Тогаш можеш да ја замислиш насмевката на твоето дете кога ќе ја види оваа играчка!

Самовила што лета ќе ги воодушеви вашите мали принцези! Оваа неверојатна летечка кукла ќе ги одведе девојките во светот на бајките полн со магија со својот посебен танц!

Со помош на иновативна IR технологија и сензори за движење, овие играчки навистина можат да летаат и да бидат во воздухот до неколку минути! Кога ќе се спуштат, само стави ја раката под, така што играчката ќе се движи во спротивна насока – нагоре.

Волшебната самовила лета под твоја контрола, лебди над твојата рака и следејќи ги нејзините движења.

Помести ги самовилските крилја со притискање на едно копче и може да лебди веднаш над твојата рака или 5 метри над неа.

Куклата има ротирачко здолниште и сензор кој и овозможува да ги следи движењата на дланката под неа.

Нема да мораш да ги менуваш батериите, само наполни ги со USB-кабел!

 

Технички карактеристики:

  • Полнење: USB кабел
  • Време на полнење: 30 мин
  • Време на лет: 7-10 мин
  • Материјал: пластика

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 40% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping