ЛЕД СОЛАРНИ ПОДНИ СВЕТИЛКИ

890 ден
бесплатна достава

Осветли го патот до влезната врата!

4 x ЛЕД Соларни подни светилки

Предности при користење на овој производ

Соларно полнење – Тие се полнат во текот на денот благодарение на сончевата светлина, не бараат присуство на батерии или електрично полнење за нивната работа.

Романтична декорација – Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

Отпорени на сите временски услови – Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Вграден автоматски сензор – Откако ќе ги инсталираш светилките, твојата работа околу нив е завршена! Благодарение на автоматскиот сензор, тој сам ќе се полни во текот на денот и ќе се вклучи кога ќе се стемни.

Економско решение – Украси го просторот околу базенот или фонтаната без големи финансиски инвестиции.

Дали сакаш да го направиш твојот двор оаза на мирот каде што ќе можеш да се опуштиш по напорниот и исцрпувачки работен ден? Со овие магични светилки ќе создадеш атмосфера на која сите ќе ти позавидат.

Избери ги овие градинарски светилки кои ќе го комплетираат твојот простор околу базенот, ќе ги осветлат миризливите цвеќиња и дискретно ќе ја осветлат патеката.

Сè што ти треба за инсталација доаѓа во пакетот – не се потребни дополнителни алатки. Монтирај го држачот на кружниот дел од светилката и забиј го во земја.

Откако ќе ги инсталираш светилките, твојата работа околу нив е завршена! Благодарение на автоматскиот сензор, тој сам ќе се полни во текот на денот и ќе се вклучи кога ќе се стемни.

Се полнат на дневна светлина, така што не се потребни полначи или менување на батериите.

Не мора да ги отстрануваш кога има дожд, снег или ветер, бидејќи се направени од исклучително отпорен материјал кој ја штити внатрешноста на сијалицата и им овозможува да ги „преживеат“ и оние малку посилни природни катастрофи.

Нареди ги низ целиот двор на начин кој најмногу ти одговара и создади пријатна атмосфера во која ќе ги поминеш мирните летни вечери со семејството.

 

Технички карактеристики:

  • IP65 Водоотпорни
  • Номинална моќност: 5W
  • Димензии: 12.6 x 11.5 cm

 

Во пакетот добиваш:

  • 4 x ЛЕД Соларни подни светилки

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping