РОТИРАЧКО ЛЕД СВЕТЛО

699 ден
бесплатна достава

ЛЕД ротирачко светло со сензор за движење

Предности при користење на овој производ

Едноставна монтажа – Лесно решение за надворешно и внатрешно безбедносно осветлување кое е целосно безжично.

Водоотпорна – Водоотпорен и издржлив дизајн, отпорен на влага.

Сензор за детекција на движење – Вграден сензор PIR кој автоматски се активира при движење

Работи на батерии – Работи на батерии (4 AA батерии кои НЕ доаѓаат во пакувањето)

Штеди енергија – Автоматски се вклучува и исклучува по 30 секунди.

Најновата генерација на ротирачко ЛЕД светло кое се поставува за 5 минути на саканото место, без било какви кабли.

Оваа ултра практична светилка можеш да ја поправиш апсолутно каде и да посакаш, во кој било дел од твојот дом или работен простор.

Лесно решение за надворешно и внатрешно безбедносно осветлување кое е целосно безжично.

Не се потребни кабли или посебни вештини за да се постави на саканото место.

Користи технолошки напреден детектор за движење кој автоматски се активира секогаш кога некое лице, домашно милениче или возило ќе го премине патот.

Сензорот на светилката детектира движење на растојание до 5 метри, а светилката сама се гаси по 30 секунди работа.

Водоотпорен и издржлив дизајн, отпорен на влага.

Работи на батерии (4 AA батерии кои НЕ доаѓаат во пакувањето) се монтира на ѕид, со самолеплива лента или се прицврстува со завртки. Може да свети до 50.000 часа. Иако може да се постави во кој било дел од куќата или канцеларијата, најчесто се користи над влезната врата, до скалите, во подрум и гаража.

LED светилката може да се носи и за кампување, бидејќи работи на батерии.

Технички карактеристики:

  • Се врти 360 степени
  • 7 ЛЕД диоди + сензор за детекција PIR
  • Опсег на осветлување 120°
  • Работи на 4 x AA батерии (не се вклучени)
  • Водоотпорна
  • Димензии на светилката: 15cm x 12,5cm x 12,5cm

 

Нарачајтe гo вашето веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping