ЛЕД ПРЕНОСНА ЛАМБА

699 ден
бесплатна достава

LED ПРЕНОСНА ЛАМБА СО МАГНЕТ

Предности при користење на овој производ

Безжично светло – Заборави на долгите кабли и грижата за тоа дали имаш струја во близина , оваа светилка работи на батерии и е одлична за поправки, итни случаи или престој во природа.

Практична – На дното на светилката има силен магнет кој може да се закачи на која било метална површина, така што светилката можеш да ја поставиш каде и да ти треба.

Мултифункционална – Идеална за механички поправки, осветлување на гаражата, кампување, за итно осветлување и многу повеќе.

Без разлика дали често одиш во природа, немаш осветлување во дворот или често поправаш нешто – оваа светилка ќе ги надмине сите батериски ламби и ќе ги замени старите светилки со кабли.

Ултра сјајно осветлување од 500 лумени ќе осветли се што ти треба, а светилката можеш да ја закачиш на која било метална површина со магнет или да ја закачите на куката што ја добиваш во пакувањето.

Светилката е направена за итни случаи – отпорна е на падови, удари и лоши временски услови, па не треба да се грижиш ако останеш без струја, автомобилот ти се расипе или си во природа, оваа преносна ламба нема да го дозволи тоа.

LED диоди кои траат до 60.000 часа и обезбедуваат осветлување во темнината од 500 лумени. Вртливата кука која се наоѓа на врвот на светилката се користи за висечко светло.

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS
  • Напојување: 3 x AA батерии (не се вклучени)
  • Големина: 9 x 2,5 cm

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 65% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping