ПРЕНОСЛИВ КОМПРЕСОР ЗА ГУМИ

599 ден
бесплатна достава

Заборави на здодевните и гломазни пумпи и компресори, бидејќи ова генијално тркало ги крие сите функции што ќе ти помогнат!

Предности при користење на овој производ

Пренослив и лесен– Овој компресор за гуми е исклучително лесен и мал по големина, така што секогаш можеш да го носиш со себе. Ако одитш на одмор со автомобил, нема да заглавиш на паркинг или покрај патот.

Лесен за ракување – Ти овозможува да надуваш онолку работи колку што ти треба, без никакви проблеми.

Мултинаменски – Можеш да го користиш не само за дување гуми, туку и за време на топлите месеци, за базени, детски играчки, топки. Идеален е и за љубителите на кампување, ќе го надува душекот за еден час.

Дали некогаш ти се случило да одиш на работа наутро и откриваш дека твојата гума на автомобилот се дупнала затоа што си прегазил нешто претходната вечер? Уште полошо е кога ќе ти пукне гумата на патот затоа што треба да повикаш помош и да чекаш да пристигне.

Замисли колку би било полесно секогаш да имаш мала алатка во твојот автомобил во секое време со која ќе можеш да надуваш гума на патот кога нема пумпи на повидок. Или да надуваш душек, топка или базен во викендицата без гломазни пумпи или дување што ти ја врти главата. Овој пренослив компресор дефинитивно ќе ти го олесни животот, бидејќи секогаш ќе се чувствуваш безбедно на патот.

Се избегнува физички напор и драстично ти ја олеснува работата.

Брзо го мери и прилагодува притисокот во гумите без никаква дополнителна помош.

Се приклучува на просторот за запалка во автомобилот.

Дали остануваш без здив додека дуваш детски базен, топка или играчка? Класичните пумпи за гуми заземаат премногу енергија и простор во твојот автомобил? Овој супер моќен пренослив компресор на надувување ќе ти помогне да надуваш сè што сакаш за само 5 минути без малку мака. Сè што треба да направиш е да притиснеш едно копче на него.

Идеален е и за љубителите на кампување, ќе го надува душекот за еден час. Овој мал и моќен уред е идеален сојузник за олеснување на секојдневниот живот.

Овој компресор за гуми е исклучително лесен и мал по големина, така што секогаш можеш да го носиш со себе. Ако одиш на одмор со автомобил, нема да заглавиш на паркинг или покрај патот.

 

Технички карактеристики:

  • 260 PSI
  • Се напојува од запалката / DC 12V
  • Копче за вклучување
  • Доаѓа со декоративен манометар
  • PSI: 260  – Напон: DC12V.
  • Должина на кабелот: 3 m
  • Должина на воздушната цевка: 50 см
  • Димензии: 18 см х 18 см х 7 см
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping