КАЛАПИ ЗА ТОРТИЉА

(6 коментари)

599 ден
бесплатна достава

Вкусни и крцкави оброци без маснотии за целото семејство

Предности при користење на овој производ

Практична – Ја елиминира потребата од пржење и користење масло што резултира со вкусен и здрав оброк.

Брза подготовка – Стави ја тортиљата, наполни ја со посакуваните намирници и печи ја 5 до 8 минути.

Здрави оброци без маснотии – Подготвувај секогаш вкусни крцкави оброци без маснотии.

4 Парчиња – Сетот вклучува 4 парчиња за брза и лесна подготовка на 4 оброци одеднаш.

Подготвувај секое утро вкусни и крцкави тортиљи за целото семејство. Без пржење и користење масло што резултира со вкусни и здрави оброци.

Едноставна и брза подготовка, само стави ја тортиљата или во калапот наполни ја со посакуваните наирници и стави ја да се испече 5 до 8 минути во зависност од тоа дали ја сакаш помека или крцкава.

Калапот е мултифункционален, одличен за правење украсни чинии за сервирање за време на прослави, може да се искористи и за сервирање на слатко, салати и слично.

Загреј ја рерната, лесно премачкај го калапот внатре со масло за готвење, стави се што е потребно и твојот вкусен оброк ке биде готов за само 5 минути!

Тортиљата не се лепи а чистењето е уште полесно.

Сетот вклучува 4 парчиња за брза и лесна подготовка на 4 оброци одеднаш.

Технички карактеристики:

  • Нерѓосувачки челик
  • Димензии: 17 x 17 x 7 cm

 

Нарачајте го вашиот сет веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Љупка Кечева
1
Љупка Кечева
Љупка Кечева
4/5

Одлични за тортиљи во форма на школка!

10 months ago
Image #1 from Milena Krsteva
1
Milena Krsteva
Milena Krsteva
5/5

Mnogu brzo gi dobiv i sum prezadovolna. Non stop gi korisam, setot pravi odlicno oblikuvani sadovi za tako salata od obicni tortilji.

10 months ago
Mateja L. Dolceva
Mateja L. Dolceva
3/5

Mnogu cesto gi koristime bidejki malite sakaat da jadat postojano tortilji :) Do sega nemaat nitu edna grebnatinka, i mnogu lesno se citaat. Ne znam od koj materijal se napraveni, no sto i da napravam vo niv mnogu lesno se vadi sto zakluciv deka se neleplivi. Gi preporacuvam!

10 months ago
Zorica M
Zorica M
5/5

Mozete da gi zagreete okolu 10 sekundi vo mikroto za polesno da gi namestite vo kalapite i da ne se skinat, potoa pecete gi okolu 10 minuti na 375stepeni i napravete gi po vas vkus.

10 months ago
Vera Dojcevikj
Vera Dojcevikj
4/5

Odlicni za pravenje na Taco Salata, so mazot mi gi obozavame!

11 months ago
Marija Angelovska
Marija Angelovska
4/5

Vklucete go sporeto na 400-405 stepeni i pecete gi tortilite 11 minuti za da gi dobiete krckavi. (pred toa ne go zagrevam sporetot) Nema potreba da gi cetkate dopolnitelno so puter ili zejtin za da stanat krckavi, samo dodavate dopolnitelni kalorii.

1 year ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping