КАЛАПИ ЗА ТОРТА

699 ден
бесплатна достава

Калапи кои на секоја домаќинка ќе и го олеснат приготвувањето на разни колачи и пити


Предности при користење на овој производ

3 различни форми – Тркалезна, квадратна или во форма на срце твојата торта ќе биде фантастична!

Флексибилни – Калапот е дизајниран така што може да се отстранати работ , па затоа е идеален за популарната торта cheese cake.

Квалитетен материјал – Внатрешниот дел од основата е нелеплив, што ти гарантира совршен изглед на колачот и полесно вадење на содржината од калапот.

Без разлика дали правиш торта, пита или некој солен колач, овие 3 калапи мора да ги имаш во твојата кујна! Калапи кои на секоја домаќинка ќе и го олеснат приготвувањето на разни колачи и пити.

Тркалезна, квадратна или во форма на срце, твојата торта ќе биде фантастична! Калапот е дизајниран така што може да се отстрани работ, па затоа е идеален за популарната торта cheese cake. Обрачот лесно се отстранува и се прицврстува на основата, со помош на широка рачка.

Внатрешниот дел од основата е нелеплив, што ти гарантира совршен изглед на колачот или питата и полесно вадење на содржината од калапот. Слободно можеш да ја испечеш твојата торта во овие калапи.

Врвни калапи со нелизгава облога и иновативен дизајн, брзо и лесно чистење. Отстранливо дно и тока за ослободување на храната, непропустливи и спречуваат излевање.

Изработени се од квалитетен, цврст, издржлив и долготраен материјал, јаглероден челик.

Сетот е идеален за подарок за прослава, роденден или друга пригода.

 

Технички карактеристики:

  • Срце – Ø24cm
  • Круг – Ø26cm
  • Коцка – Ø28cm

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping