ЕЛЕКТРИЧНА МЕЛНИЦА ЗА МЕСО

1.290 ден
бесплатна достава

Подготви ги сите омилени рецепти побрзо и полесно со нашата моќна електрична кујнска мелница

Предности при користење на овој производ

Супер моќна – Остри сечила кои ти овозможуваат да го исечкаш месото со голема леснотија. Навистина е повеќенаменска и може да се користи за многу задачи во кујната.

Компактен и лесен дизајн – Дизајнот на нашата електрична мелница е направен за ракување со една рака брзо и лесно!

Наменета за брзо и темелно мелење – Со максимална моќност од 1200W, овој моќен апарат ќе го измели секое месо и ќе подготви вкусни колбаси и ролати.

Сакаш да направиш сарма, лазањи, полнети пиперки, ќофтиња или пита со месо?

Кога ги имаш вистинските алатки и помагала подготовката на храна ќе биде многу полесна и побрза.

Електричната мелница за мелење месо, пиперки или домати е неверојатен помагател во кујната кој ќе ти овозможи да приготвиш прекрасни јадења или пак домашен вкусен ајвар.

Сакаш да направиш вистински, домашни вкусни колбаси? Нема проблем, сега конечно можеш да го направиш тоа брзо и лесно!

Еден начин за да знаеш што точно има во твоите бургери, болоњезе сос и пити е самиот да го подготвиш месото, а за да бидеш сигурен во квалитетот на состојките, зошто да не го измелиш месото дома? Биди одговорен за тоа што го јадеш и биди сигурен дека меленото месо е составено само од најдобрите состојки.

Сите твои омилени јадења со мелено месо ќе бидат подготвени брзо и лесно од најквалитетното месо по твој избор.

Сок од домати? Зошто да не!

Во оваа фантастична мелница, можеш да мелиш и домати и да направиш вистински, вкусен домашен сок од домати – исто како оној што го правеа нашите мајки и баби!

 

Технички карактеристики:

  • Капацитет 3L
  • Моќен мотор 1200W
  • Материјал: 100% бакар
  • 2 Копчиња за контрола на брзина

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping