ЕЛЕКТРИЧНА МЕЛНИЦА ЗА МЕСО

2.790 ден
бесплатна достава

Подготви совршени плескавици, ќебапи или пита со мелено месо побрзо и полесно со нашата моќна електрична кујнска мелница за месо

Предности при користење на овој производ

Супер моќна – Остри сечила кои ти овозможуваат да го исечкаш месото со голема леснотија. Навистина е повеќенаменска и може да се користи за многу задачи во кујната.

Компактен и лесен дизајн – Дизајнот на нашата електрична мелница е направен за ракување со една рака брзо и лесно!

Наменета за брзо и темелно мелење – Со максимална моќност од 3000W, овој моќен апарат ќе го измели секое месо и ќе подготви вкусни колбаси и ролати. Капацитет 1,65 кг/мин.

Сакаш да направиш вистински, домашни вкусни колбаси? Нема проблем, сега конечно можеш да го направиш тоа брзо и лесно!

Еден начин за да знаеш што точно има во твоите бургери, болоњезе сос и пити е самиот да го подготвиш месото, а за да бидеш сигурен во квалитетот на состојките, зошто да не го измелиш месото дома? Биди одговорен за тоа што го јадеш и биди сигурен дека меленото месо е составено само од најдобрите состојки.

Сите твои омилени јадења со мелено месо ќе бидат подготвени брзо и лесно од најквалитетното месо по твој избор.

Сакаш да направиш сарма, лазањи, полнети пиперки, ќофтиња или пита со месо?

Кога ги имаш вистинските алатки и помагала подготовката на храна ќе биде многу полесна и побрза.

Електричната мелница за мелење месо, пиперки или домати е неверојатен помагател во кујната кој ќе ти овозможи да приготвиш прекрасни јадења или пак домашен вкусен ајвар.

Сос од домати? Зошто да не!

Во оваа фантастична мелница, можеш да мелиш и домати и да направиш вистински, вкусен домашен сос од домати – исто како оној што го правеа нашите мајки и баби!

 

Технички карактеристики:

  • Моќност 3000W
  • Ножеви од нерѓосувачки челик

 

Сетот содржи:

  • 1 x Моќна мелница 3000W со едно сечило од нераѓосувачки челик
  • 1 x Помагач за туркање месо
  • 1 x Додаток за полнење колбаси

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 45% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

  • Моќност 2000W
  • Ножеви од нерѓосувачки челик
No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping