ЕЛЕГАНТЕН SMART ЧАСОВНИК

790 ден
бесплатна достава

Исклучително практичен паметен часовник кој се поврзува со твојот телефон

Предности при користење на овој производ

Ја следи твојата активност – Следи ги твоите физички активности со помош на паметен часовник кој ќе те потсети на важноста на здравиот живот. На секој чекор ќе имаш личен фитнес асистент!

Одличен за вежбање – Неодамнешното истражување покажа дека 57% од сопствениците на паметни часовници вежбаат повеќе! Паметниот часовник ќе брои колку километри си истрчал, ќе согорува калории, ќе го регулира пулсот и многу повеќе!

Водоотпорен дизајн – Твојот паметен часовник е отпорен на дожд, снег и други временски услови! Додека пливаш, не можеш да носите паметен телефон, но овој часовник можеш!

Личен помошник – Паметниот часовник е твојот мал компјутер при рака и личен асистент! Безжичната врска Bluetooth ти овозможува да примаш известувања за дојдовни повици и пораки, да користиш апликации ( WhatsUp, Facebook, Instagram).

Уморен си од гледање во екранот на твојот мобилен телефон додека работиш, пешачиш или возиш? Сега можеш да ги контролираш сите апликации со помош на овој паметен часовник, следи ја навигацијата и уживај во омилената музика! Придобивките од паметниот часовник дефинитивно можат да ти помогнат да водиш полесен и поефикасен начин на живот.

Живеј полесен и попрактичен живот со помош на паметниот часовник! Повеќе не мора постојано да гледаш во екранот на телефонот за да бидеш информирани за се. Поврзи го твојот мобилен уред со часовникот и управувај со повиците, пораките и другите апликации!

Елегантниот Smart часовник ти овозможува полесен пристап до известувањата од твојот телефон. Ќе ти го олесни животот во тешки денови полни со обврски и задачи! Можеш да пристапиш до известувањата за социјалните мрежи, известувањата за апликациите и известувањата за пораки.

Исто така, паметниот часовник може да направи многу работи што твојот паметен телефон не може. Паметниот часовник ќе биде твој личен тренер кој ќе ги следи отчукувањата на срцето, спиењето, активноста и целокупното ниво на фитнес.

Паметниот часовник ќе биде твојот вреден асистент за следење на здравјето. Опремен е со различни функции кои ќе го подобрат твојот животен стил – како што е педометар кој ги брои твоите чекори во текот на денот. Исто така, има способност да го следи твојот пулс за време на вежбањето, како и да го следи квалитетот и квантитетот на твојот сон, да мери кислород во крвта, мерење на крвен притисок, брои потрошени калории.

Елегантниот лед дисплеј покажува време, дата и температура.

 

Технички карактеристики:

  • IP67 водоотпорен
  • Bluetooth 4.0
  • Напон на полнење 5V струја 1A-2A време на полнење 2 часа
  • Следење на целодневната активност: чекори, потрошени калории, километража и пулс, континуирано и автоматско следење на отчукувањата на срцето директно на рачниот зглоб во секунда
  • Паметен потсетник: потсетник за повици, притискање за пораки, седентарен потсетник
  • Повеќе функции: пребарување на телефон, далечинско снимање со камера, стоперка

 

Пакетот вклучува:

  • 1x паметна нараквица
  • 1x кабел за полнење

 

Нарачајте го вашиот сет веднаш со 68% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping