ДИСПЕНЗЕР ЗА СУВА ХРАНА

1.290 ден
бесплатна достава

Сува храна достапна во секој момент

Предности при користење на овој производ

Едноставно ракување – Само треба да го отвориш капакот и да истуриш сува храна, херметичкиот заптив ќе ја задржи храната да остане подалеку од микроби и влага.

Издржлива конструкција – Отпорна на гребење, доволно издржлива за да се користи за неколку години.

Мултинаменска – Може да чуваш различни видови сува храна, како што се житни култури, корнфлекси, бонбони, ореви, грав, ориз, бадеми, чоколади, кафе итн.

Дали сакаш да ја организираш твојата храна на интересен, забавен, и практичен начин?

Овој едноставен пластичен диспензер одлично ќе се вклопи во секоја кујна, па дури и во најмалата, ќе ти обезбеди доза на луксуз и удобност во твојот дом. Веќе не мора „шакометриски“ да дозираш колку ќе истуриш во чинијата од кесата, туку сега едноставно го вртиш тркалото и околу 30 гр житарки се подготвени за појадок.

Со вртење на рачката, содржината испаѓа од апаратот и останува само да ја прелиеш со омилениот пијалок, вкусен и здрав оброк ќе биде подготвен брзо и лесно. Ја зачувува свежината на намирниците содржани во него.

Она што го прави уникатен е фактот што овозможува контрола на порциите.

Тој е дизајниран да ја одржува свежината на храната до 45 дена.

Погоден е за чување житарки, овесни снегулки, бонбони, гранола, ореви, грав, суво грозје, ориз, суво овошје, а може да се користи и како дозер за храна на домашни миленици.

Лесно за полнење и чистење. Погоден за употреба во кујни или простории за чување храна.

Технички карактеристики:

  • Двоен диспензер
  • Капацитетот на еден канистер е 3L
  • Со едно вртење исфрла околу 30гр житарки

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 56% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping