ДЕТСКИ ДИГИТАЛЕН HD ФОТОАПАРАТ

899 ден
бесплатна достава

Clear
Дигитален детски фотоапарат со повеќе функции!

Предности при користење на овој производ

Повеќе функции – Децата можат да фотографираат, да снимаат дигитални гласовни снимки, видео снимки и да играат игри.

Компактен и мал – Компактен е за мали раце, удобен за носење насекаде, пакетот вклучува издржлив ремен за преносливост, дизајн за децата да ја закачат мини камерата на вратот.

Силиконски нетоксичен материјал – Еко-пријателски мек силиконски нетоксичен материјал, заштитна обвивка отпорна на удари, издржлива и безбедна за децата, им обезбедува удобен начин да фотографираат или видеа со детска камера.

Пет вградени игри – Постојат неколку едноставни игри вградени во фотоапаратот, кои нема да дозволат твоето дете да се досадува.

Новиот дигитален фотоапарат за деца ќе го разбуди чувството за креативност кај твоите деца, ќе ги задржи заинтересираните за да можат да научат нешто ново преку игра и да откријат некои нови таленти во себе.

Ова не е обична играчка, туку вистинска камера, која фотографира со HD квалитет и која кога ќе ја префрлиш на твојот компјутер преку SD картичка (не е вклучена), ќе биде одлична колекција на креативни дела направени од твоиите мали уметници.

Камерата за деца има повеќе функции, децата можат да фотографираат, да снимаат дигитални гласовни снимки, видео снимки и да играат игри. 5 различни ефекти на филтер, 15 вградени ефекти на фото рамка кои ја максимизираат нивната креативност со интуитивен звук за да ги задржат децата ангажирани.

Компактен е за мали раце, удобен за носење насекаде, пакетот вклучува издржлив ремен за преносливост, дизајн за децата да ја закачат мини камерата на вратот.

Еко-пријателски мек силиконски нетоксичен материјал, заштитна обвивка отпорна на удари, издржлива и безбедна за децата, им обезбедува удобен начин да фотографираат или видеа со детска камера.

 

Технички карактеристики:

  • Големина на екранот: 2,0 инчи
  • Капацитет на батеријата: 1000 mAh (работа 4-6 часа)
  • Меморија: 32 GB со TF картичка (не е вклучена)
  • Сензор: 8 мега пиксели
  • Димензии: 8 x 5 x 6cm
  • Тежина: 0,65 кг

Нарачајте го вашиот веднаш со 52% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping