ГРАДИНАРСКА АВТОМАТСКА ПРСКАЛКА, ДОДАТОК ЗА ЦРЕВО

590 ден
бесплатна достава

Најдоброто и најефикасно за твојата градина и двор!

Предности при користење на овој производ

Автоматска прскалка – Немаш обврска да бидеш на лице место кога се врши наводнувањето.

Ефикасна – Автоматската прскалка го олеснува насочувањето и протокот на вода точно каде што сакаш, без да троши вишок вода.

Стабилна и издржлива – Основата на прскалката може да се вметне во земја, да се монтира на ограда или дрвен блок. Тој гарантира дека распрскувачот во дворот ќе остане на една локација и нема да се преврти.

Лесна за користење – Сè што треба да направиш е едноставно да го поврзиш твоето црево со прскалката, нема комплициран процес на инсталација.

За време на жешките денови твојот тревник бара дополнителна грижа за да изгледа совршено како што сакаш и за овошјето/зеленчукот со кој си ја збогатил твојата градина да не останат жедни.

Индивидуалното наводнување на растенијата бара премногу време и труд и може да предизвика болки во грбот поради свиткување. Тој метод е минато, бидејќи со оваа автоматска прскалка се ќе биде полесно!

Она што мора да го имаш како додаток на твоето црево во овие топли денови е овој специјален додаток!

Погрижи се твоите растенија да растат и да напредуваат непречено со помош на автоматската градинарска прскалка за наводнување на растенијата.

Автоматската градинарска прскалка ја врши целата работа за тебе!

Не дозволувај неповолните услови да ти ја расипат градината во која си вложил многу труд и безброј денови.

Не треба повеќе да се грижиш, бидејќи решението конечно се појави!

Сега можеш да ги наводнуваш сите растенија во исто време.

Овој распрскувач за тревници ќе ти помогне рамномерно да го наводнуваш тревникот или градината.

Голем плус е тоа што секоја млазница има три дупки. Затоа, нема силни водени удари кои би можеле да ги оштетат растенијата или тревникот. А покрај функционалноста, оваа прскалка има и интересен декоративен момент, ја заменува фонтаната во твојот двор и прави да изгледа уште поубаво отколку што е.

Има дури 12 флексибилни млазници, од кои секоја може поединечно да се насочи каде што сакаш со наједноставно можно свиткување.

Самата инсталација нема да ти биде тешка, бидејќи не бара никакви посебни алатки. Сè што треба да направиш е да ја ставиш на цревото и да ја фиксираш на местото што го сакаш. И тоа е се!

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS
  • Големина: 90мм x 100мм

 

Нарачајтe ја вашата веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping