ВОДООТПОРНА ЦЕРАДА ЗА АВТОМОБИЛ

(10 коментари)

990 ден
бесплатна достава

Целосна заштита на твојот автомобил од силна сончева светлина и други надворешни влијанија

Предности при користење на овој производ

Отпорна на пробивање – Прекривката е водоотпорна, го заштитува вашето возило од прашина и нечистотија и исто така не дозволува акумулација на топлина и кондензација.

Изработена од материјал кој дише – Материјалот на изработка овозможува добра циркулација на воздухот под капакот, ја спречува влагата и го намалува зголемувањето на топлината.

УВ-отпорен материјал – ја штити бојата на вашето возило од оштетување на УВ зраците.

Ако немаш гаража и го паркираш автомобилот надвор, тогаш знаеш на какво време е изложено твоето возило.

Церадата како најпрактично решение ќе му обезбеди на автомобилот заштита од сонце, ветер, дожд, можни гребаници од случајни минувачи и други неволји.

Заштитната најлонска прекривка за автомобил за внатрешна или надворешна употреба ги задоволува сите стандардни потреби за заштита на возилото.

Прекривката е водоотпорна и издржлива, го заштитува твоето возило од прашина и нечистотија и исто така не дозволува акумулација на топлина и кондензација. Материјалиот е издржлив и овозможува заштита од дожд, нечистотија и заштита од сонце. UV отпорен материјал кој ја штити бојата на возилото од оштетување на UV зраците

Ефикасно ја блокира изложеноста на сонцето, ја заштитува површината и внатрешноста на автомобилот, го пролонгира стареењето на контролната табла. Изработено од квалитетен материјал – 100% најлонска тафта.  Водоотпорна, со еластични предни и задни рабови за полесно прилагодување.

Церадата одговара на автомобили со димензии до 480 x 175 x 120cm или помали автомобили (Golf 6). Не одговара на SUV возило или џип (VW Tiguan).

Технички карактеристики:

  • Достапни димензии на производот: 480 x 175 x 120 cm
  • Материјал: еднослоен (100% најлонска тафта)
  • Боја: сива

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 55% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

Image #1 from Blagojce Jakimov
1
Blagojce Jakimov
Blagojce Jakimov
5/5

Super e materijalot, ednosloen, odgovara na Toyota vios od 2015 godina.

3 months ago
Image #1 from Vlatko Matoski
1
Vlatko Matoski
Vlatko Matoski
4/5

Brza isporaka, blagdarnost do timot. Ja pokriva mojata Honda City vo garazata.

3 months ago
Image #1 from Bobi Mihailov
1
Bobi Mihailov
Bobi Mihailov
5/5

100% vodootporen, lesen i kvaliteten materijal! Isprobano.

3 months ago
Image #1 from Zoran Kitanovski
1
Zoran Kitanovski
Zoran Kitanovski
4/5

Nema dzebovi za retrovizorite no super e i vaka, materijalot isto e dobar ne se ostetuva lesno.

3 months ago
Image #1 from Синиша Петровски
1
Синиша Петровски
Синиша Петровски
4/5

Добро спакуван производ, точно одговара за Mirage G4. Тенок е материјалот но доста квалитетен...

3 months ago
Image #1 from Спасев Борис
1
Спасев Борис
Спасев Борис
5/5

Добар производ со прифатлива цена, димензиите се исти како во описот

3 months ago
Image #1 from Павле Јордановски
1
Павле Јордановски
Павле Јордановски
4/5

Производот е добар, не е толку дебел материјалот но одговара на цената!

3 months ago
Image #1 from Riza
1
Riza
Riza
3/5

Mislev deka ke odgovara na mojot dzip no ne se pokriva skroz celiot 🙂

3 months ago
Image #1 from Kitanov Risto
1
Kitanov Risto
Kitanov Risto
5/5

Vodootporen i cvrst materijal...Zadovolen sum!

4 months ago
Image #1 from Perica
1
Perica
Perica
4/5

Dobar kvalitet, tocno odgovara za mojot avtomobil...

4 months ago

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping