ВОДООТПОРНА ФЛЕКСИБИЛНА ЛЕНТА

399 ден
бесплатна достава

Го спречува протокот на вода, воздух и влага

Предности при користење на овој производ

Прилагодлива на сите облици и материјали – Оваа трака е изработена од густа и флексибилна гума, благодарение на која лесно се прилагодува на секоја форма и материјал.

Лесна поправка – Ќе можеш да поправаш дупнати базени, цевки, како и делови од автомобили и други машини бидејќи на оваа лента не и пречат високите температури.

Силна – Таа е толку силна што создава тотално непропустлива бариера кога се залепува. Меѓу другото, се користи за затворање на дупки и пукнатини во базените – и надвор и внатре.

Флексибилна и силна во исто време – Лентата е изработена од многу квалитетна, специјална гума благодарение на која има сила да не пука.

Сите ние барем еднаш во животот сме се сретнале со проблемот со протекување на цевки. За да се спречи поголема штета, брзата реакција е многу важна.

Ти ја претставуваме оваа гумена водоотпорна лента која поправа речиси сè! Со оваа силна изолациона лента ќе ги решиш пукнатините и проблемите со кровни пропусти, олуци, цевки, базени, прозорци, чамци. Погодна е за сите можни површини. Благодарение на гумата од која е направена, успешно го спречува секој проток на вода, воздух и влага.

Се користи во различни поправки – за водоводни цевки и вентилациони канали, покривни пропусти и олуци, прозорци, ѕидови и врати, базени и системи за прскалки, кајаци, чамци, автомобили, камиони и друго.

Лентата е изработена од ултра издржлив и цврст материјал, кој е гумен и со тоа флексибилен, така што ќе се прилагоди на секој облик на подлогата и секоја текстура.

Траката е екстра широка (10 cm) и може брзо да покрие големи пукнатини, празнини и дупки.

Отпорна е на екстремно ниски или високи температури. Може да се користи и на суво и во вода. Не е предмет на промена при постојана изложеност на светлина.

Знаеме колку поправките можат да не чинат, и време и пари. Затоа оваа лента е најпрактичното и наједноставното решение, кое ќе заштеди и пари и време, а во исто време ќе даде можност да го совладаме и поправиме сето она од кое одамна сме се откажале.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: Гума
  • Ширина 10cm
  • Должина 1М

 

Нарачајтe ја вашата веднаш со 60% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping