ВОДООТПОРЕН ФЕНЕР СО USB ПОЛНЕЊЕ

590 ден
бесплатна достава

Ултра моќен фенер со 4 режими на осветлување и USB полнење

Предности при користење на овој производ

Висока осветленост – 12 вградени лед диоди со висока осветленост кои значително ја подобруваат осветленоста и способноста за осветлување на долги растојанија.

Стабилно и брзо полнење – USB паметно полнење, полнење во секое време, насекаде.

Ултра лесен дизајн – Нема да се чувствуваш уморен по долго време користење. Погоден за патници на долги растојанија, клиенти со стари лица и деца. Бидејќи е многу лесен, дури и случајно да падне, нема да им наштети на децата и постарите лица.

Мултифункционален – Идеален за механички поправки, осветлување на гаражата, кампување, за итно осветлување, пешачење, велосипедизам, ноќен риболов, лов, ноќно трчање и други активности на отворено.

Без разлика дали често одиш во природа, немаш осветлување во дворот или често поправаш нешто – овој фенер ќе ги надмине сите батериски ламби и ќе ги замени старите светилки со кабли.

12 вградени лед диоди со висока осветленост кои значително ја подобруваат осветленоста и способноста за осветлување на долги растојанија. USB паметно полнење, полнење во секое време, насекаде.

Ултра моќно осветлување со 4 режими: силно осветлување, средно осветлување, трепкање и странично светло.

Фенерт е направен за итни случаи – отпорен е на падови, удари и лоши временски услови, па не треба да се грижиш ако останеш без струја, автомобилот ти се расипе или си во природа, овој фенер нема да го дозволи тоа.

Водоотпорен е, отпорен на удари. Има вградена батерија 1500mAh 18650 со голем капацитет, времето на користење е 6 пати подолго од обичните батериски светилки, 15 часа непречено користење без никакви проблеми.

Идеален за механички поправки, осветлување на гаражата, кампување, за итно осветлување, пешачење, велосипедизам, ноќен риболов, лов, ноќно трчање и други активности на отворено.

 

Технички карактеристики:

  • Материјал: ABS
  • Осветленост: 1000 лумени
  • Вградена литиумска батерија 1500 mAh 18650
  • Димензии: 7 x 4.5 x 15.5cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 57% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping