ВОДООТПОРЕН СПОРТСКИ ПАМЕТЕН ЧАСОВНИК

799 ден
бесплатна достава

Clear
Исклучително практичен и паметен спортски часовник совршен за секоја активност!

Предности при користење на овој производ

Ја следи твојата активност – Следи ги твоите физички активности со помош на паметен часовник кој ќе те потсети на важноста на здравиот живот. На секој чекор ќе имаш личен фитнес асистент!

Одличен за вежбање – Неодамнешното истражување покажа дека 57% од сопствениците на паметни часовници вежбаат повеќе! Паметниот часовник ќе брои колку километри си истрчал, ќе согорува калории, ќе го регулира пулсот и многу повеќе!

IP67 Водоотпорен дизајн – Твојот паметен часовник е отпорен на дожд, снег и други временски услови! Додека пливаш, не можеш да носите паметен телефон, но овој часовник можеш!

Следи го твојот фитнес напредок со нашиот нов паметен спортски часовник. Придобивките од паметниот часовник дефинитивно можат да ти помогнат да водиш полесен и поефикасен начин на живот.

Следи ги твоите активности и резултатите од вежбањето на часовникот и телефонот. Број чекори, сметај калории, следи ги отчукувањата на срцето итн.

Повеќе не мора постојано да гледаш во екранот на телефонот за да бидеш информирани за се. Поврзи го твојот мобилен уред со часовникот и управувај со повиците и пораките!

Исто така, паметниот часовник може да направи многу работи што твојот паметен телефон не може. Паметниот часовник ќе биде твој личен тренер кој ќе ги следи отчукувањата на срцето, спиењето, активноста и целокупното ниво на фитнес.

Паметниот часовник ќе биде твојот вреден асистент за следење на здравјето. Опремен е со повеќе спортски режими кои ќе го подобрат твојот животен стил – како што е педометар кој ги брои твоите чекори во текот на денот. Исто така, има способност да го следи твојот пулс за време на вежбањето, како и да го следи квалитетот и квантитетот на твојот сон, да мери кислород во крвта, мерење на крвен притисок, брои потрошени калории.

Доаѓа со силиконски ремен кој одлично ќе се вклопи на твојата рака. Со 10 спортски режими и извонреден дизајн, овој водоотпорен паметен часовник ќе биде твојот совршен избор за секоја активност.

Спортскиот лед дисплеј исто така покажува време, дата и температура.

Часовникот има вградена USB порта која директно се става во адаптер за да се полни.

 

Технички карактеристики:

  • Големина на екранот: 1,44 инчи
  • Резолуција на екранот: 240 x 240 пиксели
  • Батерија: Вградена батерија од 260 mAh
  • Фреквентен опсег: 2,4 GHz
  • Боја: црна, црвена, зелена, розова
  • Водоотпорен: IP67
  • BT верзија: 5.0

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 59% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping