ВЕРТИКАЛНА ПЕГЛА НА ПАРЕА

890 ден
бесплатна достава

Oтстрани ги сите набори од било каков материјал безбедно и без многу напор!

Предности при користење на овој производ

Идеална за брзо пеглање – Дали брзаш на работа и немаш време да ја монтираш даската за пеглање и да чекаш да се загрее пеглата само поради 1-2 парчиња облека? Ова е идеалното решение!

Незаменлив асистент – Дизајниран за брзо пеглање на различни типовина ткаенини, површини.

Убива 99,9% од бактериите – Пареата ги отстранува мирисите, ги убива повеќето бактерии и микроби акумулирани при перење, сушење или стоење.

Лесна и практична – Не остава никакви траги на ткаенината и ги отстранува наборите.

Најпрактичната ветрикална пегла на пареа е веќе тука, отстрани ги сите набори од било каков материјал безбедно и без многу напор.

Пренослив и моќен вертикален уред на пареа кој е лесен и компактен. Дизајнирана за брзо пеглање на различни типови на ткаенини, површини и ја заменува потребата од пегла и даска за пеглање. Нивото на пареа/топлина обезбедува дезинфекција за лесна, ефикасна и еколошка употреба, за да се обезбеди здраво домашно опкружување и за лесно да се отстранат сите набори.

Испеглај ги завесите, облеката, изврши дезинфекција на детските играчки или пак дезинфекција на душек, можностите се неограничени.

Таа е специјално дизајнирана за освежување на секаков вид на ткаенини и површини. Ги отстранува наборите од облеката, ги освежува завесите, може да се користи на секаков вид на ткаенина и може да ја користиш дома, на работа или на патување.

Рачен пеглач на пареа е незаменлив асистент кој мора да го имаш дома, лесно ќе ги отстрани наборите од облеката без разлика на материјалот, како на пр: памук, синтетика, постелнина, кадифе, свила и други.

Принципот на работа е многу едноставен, пареата излегува од млазниците на пеглачот, што, за разлика од железото, не ја компресира или оштетува ткаенината, туку и дава волумен и еластичност.

 

Технички карактеристики:

  • Напојување: 220V 50Hz
  • Моќност: 375W – 750W
  • Капацитет на садот за вода: 200 ml

 

Нарачајте ја вашата веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping