БЕЗЖИЧНИ LED СИЈАЛИЦИ

599 ден
бесплатна достава

Осветли го секој агол од твојот дом со кликнување на LED безжична сијалица од далечина

Предности при користење на овој производ

Далечински управувач – Дали мразиш да стануваш од кревет или од каучот само за да го исклучиш светлото? Знаеме како се чувствуваш. За среќа, сега можеш да ја контролираш работата на сите 3 LED светла со само еден далечински управувач.

Стави ги било каде – Овие ЛЕД светилки можеш да ги поставиш каде сакатш, осветли ги полиците за книги во дневната соба, кујната, креветчето во детската соба, плакарот во спалната соба, биро со алатки во гаражата, ходниците, дворот и многу повеќе.

Помала потрошувачка – Со користење на овие LED светилки, ќе ја намалиш потрошувачката на енергија до 80%.

Автоматско исклучување – Можеш исто така да ги поставиш светлата да се исклучуваат автоматски по 30 минути работа.

Прилагодлива јачина – На далечинскиот управувач има и копче со кое можеш да ја прилагодиш осветленоста.

Дали си постојано во потрага по решенија кои можат многу да ти го олеснат животот? Ова е дефинитивно еден од нив!

Додади осветлување на лесен и едноставен начин со помош на LED безжични светилки со далечински управувач.

Ти ги претставуваме безжичните LED светилки, идеално внатрешно осветлување кое може да се инсталира без кабли и дупчење. Совршен спој на паметна технологија, заштеда и ефикасност.

Тие имаат различни опции за прилагодување на осветленоста. Прилагоди го осветлувањето според расположението, подготви го амбиентот за работа или затемни го осветлувањето за релаксација.

Во споредба со обичните светилки, овие паметни светилки трошат значително помалку енергија. Имаат долг животен век, што ги прави најдобрата опција на нашиот пазар.

Далечинскиот управувач обезбедува целосна удобност, лесно и без да стануваш прилагоди го осветлувањето. Со еден далечински управувач можеш да ги контролираш сите 3 светилки истовремено, но и поединечно.

Со користење на овие LED светилки, ќе ја намалиш потрошувачката на енергија до 80%.

Можеш исто така да ги поставиш светлата да се исклучуваат автоматски по 30 минути работа.

На далечинскиот управувач има и копче со кое можеш да ја прилагодиш осветленоста.

Не се потребни алатки или кабли, само излупи ја лепливата налепница на позадината и залепи ја на саканото место. Тие заземаат малку простор што ги прави многу практични за монтирање во мали простори.

Комплетот содржи 3 светилки и далечински управувач.

Технички карактеристики:

  • Работат на 3ААА Батерии (не се вклучени)
  • Јачина на светлина 3W
  • Домет на далечинско 10M

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 53% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping