АНТИ - ВИБРАЦИСКИ ПОДЛОГИ ЗА МАШИНА

399 ден
бесплатна достава

Дали знаеше дека вибрациите што ги произведува твојата машина за перење може да предизвикаат сериозни дефекти на неа?
Со овие подлоги секоја машина за перење ќе трае двојно повеќе!

Предности при користење на овој производ

Мултифинкционална употреба – Подлогите одговараат на сите модели и марки на машини за сушење и машини за перење и може да се инсталираат за само неколку минути.

Стабилност – Новиот, подобар дизајн ќе направи машината за перење или машината за сушење да стои цврсто на секаков вид под. Благодарение на специјалните подлоги, опремата ќе остане стабилна на кој било под без потреба од лепак.

Спречуваат вибрации до 94,7% – Машинските подлоги можат да апсорбираат до 94,7% од вибрациите и можат да направат голема разлика во случај на нерамни подови.

Го продолжуваат животниот век на машината – Со овие подлоги машината за перење трае подолго, бидејќи степенот на вибрации е намален за 94,7%.

Лесно поставување – За само 3 минути можеш сам да ги инсталираш, без помош на мајстори, лепила и алати.

Дали ви пречи бучавата што ја создава центрифугата, особено ноќе? Не можеш да се концентрираш, да телефонираш или едноставно да се опуштиш во текот на денот? Со овие анти – вибрациски подлоги кои лесно можеш да ги ставиш под машината за перење и сушење, ќе ја елиминираш речиси секоја бучава од твојата машина за перење или машина за сушење.

Изработени се од TPU гума што не се лизга, имаат добра издржливост, носивост и цврстина. Отпорни се на абење, влага и корозија.

Овие гумени подлоги го олеснуваат чистењето на прашината, водата и влагата што се собираат под машината или мебелот, а во исто време обезбедуваат исклучителна звучна и вибрациона изолација.

Зачувај го подот од гребнатини и намали ја бучавата на машината за перење за дури 94,7%.

Со нив машината ќе има стабилност и подолг работен век, а во исто време ќе спречи таложење на влага и ќе ти го олесни чистењето на прашината под машината. Постави ги за помалку од 5 минути целосно сам и заборави на вревата на центрифугата засекогаш!

Подлогите не се погодни само за машини за перење и сушење, туку се погодни и за фрижидери, софи и други елементи во куќата. Го креваат елементот од подот, со што се спречува формирање на влага и ‘рѓа на твоите уреди.

Универзални и водоотпорни. Изработени од гума и силикон кој ги апсорбира 95% од звуците кои ја прават бучавата. Може да се користат и како заштита за твојот мебел да не го оштети подот.

Технички карактеристики:

  • Универзални
  • Водоотпорни
  • Боја: сива
  • Материјал: пластика и гума
  • Тежина: 117 g
  • Димензии: 40mm (висина) х 46mm (горен дијаметар) x 100mm (долен дијаметар)

 

Содржина на пакетот:

  • Комплет од 4 подлоги

 

Нарачајте ги вашите веднаш со 68% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping