АНАТОМСКИ РЕЛАКСАТОР ЗА УДОБНО СЕДЕЊЕ

299 ден
бесплатна достава

Единствениот производ кој тие потребен во моментот и кој се грижи за твоето здравје и доброто расположение

Предности при користење на овој производ

Поудобно седење и правилно држење на рбетот – Ортопедскиот дизајн обезбедува стабилна потпора за половините и грбот,

и го коригира држењето на телото во прородна положба.

Масажа – Подигнатиот дел ти дава можност за дополнителна масажа, така што обично седењето за миг се претвора во вистинско уживање.

Поголема продуктивност – Може да ја ставиш на столицата во твојата канцеларија или автомобил за лесна работа и поголема продуктивност.

Дали чувствуваш болки во грбот на крајот на работниот ден? Имаш проблеми со болки во долниот дел на грбот од седење во компјутерска канцеларија со часови или долго возење?

Според некои истражувања дури 11, 5 часа дневно ги поминуваме во седечка положба, што е речиси половина ден, а тоа се одразува и на нашето здравје.

Една од причините поради кои се појавува болка во ‘рбетот, назад дури и во нозете е лошото седње.

Ако работното место не ти дозволува да станеш тогаш ќе мораш да го подобриш твоето седење а за тоа ние веќе го најдовме вистинското решение.

Со овој анатомски релаксатор твојот ‘рбет ќе почувствува значително олеснување, а целото тело ќе доживее повторно раѓање – поддршка со масажер за правилно држење на телото.

Револуционерниот производ што го поддржува долниот дел на грбот е специјално дизајниран да те ослободи дури и од најупорните болки и вкочанетост во оваа област. Идеалната поддршка за ‘рбетот со својства за масажа ќе ти овозможи да го држиш грбот правилно во секое време.

Анатомскиот релаксатор е изработен од издржлив материјал со централна основа која содржи топчиња за масажа.

При користење на релаксаторот е обезбедена циркулација на воздухот, што значи дека нема да имаш впечаток дека нешто непријатно ти е притиснато на грбот и нема да предизвика зголемено потење. Многу е лесно да се стави на работна столица или седиште во автомобил.

Рамниот грб и правилното држење го намалуваат притисокот врз срцето, белите дробови и желудникот, што делува поволно на нивната работа, но и на твоето тело и на умот. Тогаш ќе се зголеми и твојата продуктивност на работното место, ќе се намали уморот па кога ќе се вратиш дома ќе се чувствуваш како порано.

Оваа поддршка за грбот подеднакво се препорачува и за помлади и за постари лица од двата пола, без разлика дали тие веќе страдаат или не од болки во долниот дел на грбот.

Технички карактеристики:

  • Димензии: 39 x 41 cm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 50% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping