АЛАТ ЗА ПРЕЦИЗНО МЕРЕЊЕ И ПРЕЦРТУВАЊЕ

399 ден
бесплатна достава

Шаблон за прецизно мерење и пресликување на неправилни форми

Предности при користење на овој производ

Прецизно мерење – Пластичните игли кои се движат и мерат неправилна форма се широки само ⅙ cm, што ќе гарантира дека сè што правиш совршено се вклопува!

Вграден линијар – Алатот има вграден линијар кој дополнително го олеснува мерењето и прецизноста. Должината на линијарот е 25 см.

Разна примена – Примената на оваа алатка е широка – таа е исклучително корисна во обработката на дрво, за паркет подови, грнчари, лимари итн.

Заштеди време – Оваа алатка значително ќе го намали твојот напор и ќе заштеди време при мерење на комплицирани форми и неправилности.

Дали имаш проблем со мерење на неправилни површини? Заборави на пресметките и грешките што ги правиш при мерење на неправилни форми! Оваа алатка е дизајнирана да ти ја олесни секоја работа со мерење на различни форми за тебе!

Оваа алатка која го намалува напорот и времето е совршен додаток на твојот дом и твојот алат. Ќе ти овозможи лесно да ја пренесеш секоја неправилна форма на материјалот што сакаш да го обработиш! Кога ќе ја измериш формата, иглите нема да се вратат на своето место, туку ќе ја задржат својата форма додека не ги преместиш со рака.

Копирај комплицирани и неправилни форми на едноставен, практичен и брз начин! Алатката за прецртување успешно ќе ги копира облиците на столбови, лајсни, агли, мебел…

Примената на оваа алатка е широка, исклучително е корисна во обработката на дрво, за паркет подови, грнчари, лимари итн.

Изработен е од силна ABS пластика и ќе издржи падови, удари и носење во торба или куфер.

 

Технички карактеристики:

  • Димензии: 152 x 110 mm

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 49% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping