АЛАТ ЗА ПОДИГНУВАЊЕ И ТРАНСПОРТ НА МЕБЕЛ

799 ден
бесплатна достава

Повеќе нема да ти треба посилната половина за да преместиш кревет, плакар или фрижидер. Направи го сама!

Предности при користење на овој производ

Брзо преместување – Благодарение на оваа алатка, можеш да го преместиш секое парче мебел од едниот до другиот крај на собата за неколку минути, без ничија помош!

Нема оштетување на подот – Тркалата се гумени, така што нема страв од гребење на ламинатот и паркетот.

Погоден за сите парчиња мебел – Брзо и лесно преместувај мали или големи, масивни или полесни парчиња мебел.

Поштеди го грбот – Кревањето тешки работи носи со себе последици, затоа избегнувај болки во грбот и нозете и зачувај го твоето здравје.

Екстремно издржлив – Изработен од челик и дебел висококвалитетен ABS материјал кој може да издржи кревети или плакари под висок притисок.

Колку пати ти требале уште еден пар раце за да преместиш софа, кревет, плакар или машина за перење додека чистиш или преместуваш мебел? Направи сè сам брзо и ефикасно со овој иновативен алат!

Создади комплетно нов распоред во станот без мака! Помести ги полиците, софата или масата малку за да стигнеш до помалку достапни места за време на чистењето. Ова е алатот кој ќе го обожаваш!

Преместувањето мебел и уредувањето на станот може да биде многу тешко и заморно. Тешки парчиња мебел што не можеш сам да ги преместиш…. Затоа олесни си ја оваа работа и обезбеди соодветна опрема како што се овие фантастични кревачи, со кои немораш веќе да креваш тешки работи.

Дигалка која лесно се приближува до тежок предмет, го крева со помош на механизам, а под него се става основа на тркала и само го туркаш.

Основата е гумена од горната страна за да нема страв дека мебелот ќе се оштети.

Многу лесно се лизга на подот, лесно можеш да го преместуваш мебелот од едно на друго место.

Тркалата се гумени, така што нема страв од гребење на ламинатот и паркетот.

На подлогите има по 8 тркалца, и нелизгачка подлога која што ротира 360°, што го прави процесот на ракување поедноставен.

Изработен од челик и дебел висококвалитетен ABS материјал кој може да издржи кревети или плакари под висок притисок.

Кревањето тешки работи носи со себе последици, затоа избегнувај болки во грбот и нозете и зачувај го твоето здравје.

Благодарение на оваа алатка, можеш да го преместиш секое парче мебел од едниот до другиот крај на собата за неколку минути, без ничија помош!

Технички карактеристики:

  • Рачк за подигнување што не се лизга
  • Може да издржи тежина до 200 кг
  • Должина на подигачот: 32 см
  • Големина на подлогата: 10 x 8 cm

 

Во сетот добиваш:

  • 4 x помошни подлоги со тркалца
  • 1 x дигалка

 

Нарачајте го вашиот веднаш со 58% ПОПУСТ + БЕСПЛАТНА ДОСТАВА до врата!

No reviews to show

МОЖЕ ДА ТИ СЕ ДОПАДНЕ

ПОСЛЕДНИ КОЛИЧИНИ

Wishlist 0
Continue Shopping